web analytics

SAP ve Boshe Stratejik Teknoloji Ortaklığı Yapıyor

teknoloji

Cihazların bağlanabilirliği alanında uzmanlığa sahip Bosch ile Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında zengin bilgi birikimi bulunan SAP, stratejik teknoloji ortaklığı yapmak için anlaşmaya vardı.

Bulut teknolojileri ve yazılım çözümlerindeki iş birliklerini IoT ve Endüstri 4.0 alanlarında geliştirmek isteyen iki şirketin sundukları ortak yaklaşım, imalat ve lojistik süreçlerini hızlandırmayı, müşterilere yönelik ürünlerin ve hizmetlerin güvenliğini ve kalitesini artırmayı vaat ediyor.

Stratejik iş birliği anlaşmasının imza töreninde konuşan Bosch CEO’su Dr. Volkmar Denner, “Uluslararası şirketler, ağa bağlı endüstrinin sahip olduğu önemli potansiyeli daha iyi kullanabilmek için daha önce hiç olmadıkları kadar yakın bir iş birliği içerisinde olmalıdır” derken; SAP İcra Kurulu Üyesi Bernd Leukert ise “Müşteriye en üst düzeyde fayda sağlayan yeni çözümler, şirketler sadece kendi güçlü yanlarına ve temel yetkinliklerine odaklandıklarında ve ilgili alandaki güçlü yanlarını ortak bir havuzda bir araya getirdiklerinde ortaya çıkar” diye konuştu.

İş birliği doğrultusunda, müşterilerin Bosch IoT Cloud’ta SAP HANA veritabanı platformunu kullanmasına yönelik planlar yapılıyor. Böylece IoT uygulamalarına yönelik yüksek miktarda verinin gerçek zamanlı olarak işlenmesi öngörülüyor.

Bosch ve SAP ayrıca, gelecekte kendi yazılım ve bulut uzmanlıklarını bir araya getirme konusunda çalışıyor. Bosch IoT mikro hizmetleri, farklı cihazları ve bileşenleri birbirine bağlamanın bir yolu olarak SAP HANA bulut platformunda sunuluyor. Buna araçların, imalat makinelerinin veya aletlerin çeşitli ve tercihen açık platformlarla güvenli ve daha etkin bir şekilde bağlanması dahil oluyor.

Her zaman için müşterilere yeni ve akıllı hizmetler verilmesi hedefleniyor. Örneğin; ağa bağlı kablosuz somun sıkıcılar, konumlarını tam olarak üretim sistemine bildirecek ve üretim sistemi de her bir tornavidanın gerçekleştireceği işe uygun torku seçebilecek.


462 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

SAP ve Boshe Stratejik Teknoloji Ortaklığı Yapıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz