web analytics

Gelecekte Robotlar

Gelecekte Robotlar

Gelecekte Robotlar

Teknoloji her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Artık, teknolojinin bizlere sunduğu yeni ürünler arasında robotlarda bulunmaktadır. Şuan robotların hali hazırda tam olarak aktif olarak kullanılmasa da gelecekte çok amaçlı olarak bizlere hizmet verecekleri kesin. Sürekli gelişen teknik yapılarıyla adeta bir canlı gibi hareket etmektedirler. Hatta yaptıkları işlerde insanların yapabildiği işler seviyesindedir.

Robotların, günlük yaşamda daha fazla kullanılması, iç gücü ihtiyacını azaltarak daha rahat bir iş yaşantısı sağlayacaktır. Çünkü robotların asıl amacı budur. Yeri geldiğinde de insan gücünün yapamayacağı zor işlerin altından kolaylıkla gelecektirler. Robotlar hakkında şuan birçok firma büyük projeler başlatmışlardır. Çünkü bu gözle görülen bir gerçektir ki geçen zaman ile birlikte dünyanın en önemli iş makineleri robotlar olacaktır.

Şuan robotlar hakkında bir sınır çizemeyen bilim adamları, gelecekte robotların dünya üzerinde iş gücü anlamında en çok tercih edilecek ürün olacaklarına garanti vermektedirler. Bu yüzden robot projeler aktif bir şekilde devam etmektedir. Evinizde size hizmet edebilecek bir makinenin bulunabilecek olması bile gözlerinizi kamaştırmaya yetmiyor mu? Robot projesi şuan teknolojinin en üst seviye noktalarından biridir.


1279 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

“Gelecekte Robotlar” yazısı için 1 yorum

  1. kıbrıs taksi dedi ki:

    Tüm diğer robotların yanısıra genel olarak insansı robotlar en fazla ilgi çekenleridir. Asimo gelecekteki insansı robotların nasıl olabileceği konusunda bize fikir vereb iyi bir örnektir. 130 santimetre yüksekliğinde 54 kilogram ağırlığında olan robot, sırt çantası giymekte olan bir astronot görünümündedir ve iki ayak üstünde saatte 6 kilometreye varan bir hızda yürüyebilme ve koşabilme yetisinde sahiptir.

Gelecekte Robotlar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz