web analytics

Öğrenciler 3D Yazıcılarla Geleceği Yazıyor

yazıcı

Öğrenciler 3D Yazıcılarla Geleceği Yazıyor

Dünya genelinde 3D yazıcıların  eğitim alanında kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. 3D yazıcıların okullarda kullanılmasına yönelik olarak başlatılan Geleceği Yaz Projesi’yle birlikte ülkemizde de bu konuda önemli bir adım atılmış oldu. Buccaneer marka 3D yazıcıların Türkiye distribütörü olan miniFAB firması tarafından başlatılan Proje kapsamında, öğretmen ve öğrencilerimiz 3D yazıcılarla buluşuyor.

Geleceği Yaz Projesi ile okullarımıza hem 3D yazıcılar hem de bunların kullanımına yönelik eğitim içeriği sağlanıyor. Proje kapsamında, dünyanın kullanımı en kolay 3D yazıcılarından biri olarak gösterilen Buccaneer marka cihazlar uygun maliyetlerle temin ediliyor. Bunun yanında, uluslararası uzmanların desteğiyle hazırlanan eğitim paketi sayesinde öğrencilerin 3D yazıcı teknolojisini en iyi şekilde tanıyıp kullanabilmesi hedefleniyor. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik iki farklı seviyeden oluşan söz konusu eğitim paketi, sunumlar, ders notları ve videolardan oluşan zengin bir içeriği kapsıyor.

3D yazıcılar başta bilim, teknoloji, matematik, mühendislik gibi konularda olmak üzere eğitim alanında önemli fırsatlar sunuyor. 3D yazıcılar sayesinde öğrenciler hayal ettikleri objeleri tasarlayıp üretebiliyor. Böylece yaratıcılıkları ve hayal güçleri gelişiyor, fikirlerini test etme imkânı buluyorlar. Teorik bilgilerin ötesine geçip, yaparak ve eğlenerek öğrenmenin zevkini tadıyorlar. Hem bilgisayar becerileri hem de üçD düşünme kabiliyetleri gelişiyor.

Geleceği Yaz Projesiyle ilgili daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Buccaneer 3D Yazıcı Hakkında Bilgi

3D yazıcıların geniş kitleler tarafından kullanılabilmesi için geliştirilen Buccaneer marka 3D yazıcılar kullanım kolaylığı, düşük maliyeti ve ileri teknolojisiyle öne çıkıyor. Kurulumu çok hızlı ve basit bir biçimde yapılabilen Buccaneer Singapur’lu Pirate3D firması tarafından geliştirildi.

Buccaneer’in masaüstü ve mobil uygulamaları, anlaşılır ve fonksiyonel yazılımı, kablosuz bağlantı imkanı gibi özellikleri sayesinde hem bireysel kullanıcılar hem de öğrenciler 3D yazıcı teknolojisini rahatlıkla kullanabiliyor. Buccaneer’ın programını kullanarak istediğiniz üç boyutlu modeli kolay bir şekilde oluşturabiliyor yada Buccaneer’in zengin 3D model kütüphanesi Hazine Adası’nda yer alan hazır modelleri kullanarak üretime vakit kaybetmeden başlayabiliyorsunuz. Ayrıca, internet üzerindeki üç boyutlu model paylaşım sitelerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz modelleri veya STL uzantılı dijital model elde etmeye yarayan çeşitli programların çıktılarını da Buccaneer’le üretebilirsiniz.

Buccaneer 3 boyutlu yazıcılarla ilgili daha detaylı bilgileri miniFAB resmi sitesinde bulabilirsiniz.


572 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Öğrenciler 3D Yazıcılarla Geleceği Yazıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz