web analytics

MOBİLYADA DEĞİŞİM

MOBİLYADA DEĞİŞİM

            Mobilya kelime anlamı olarak yaşam alanlarının süslenmesi ve amacına göre döşenmesi için kullanılan taşınabilir eşya demektir. Evimizin her köşesinde oturulan yemek yenilen çalışılan alanların oluşmasını sağlayan mobilyalardır. Her zevke göre farklı tarzlarda yüzlerce çeşit mobilyalara rastlamak mümkün. Özellikle Türkiye günden güne mobilya sektöründe çığır açmaya devam ediyor. Farklı tasarımların estetik duruşunun yanı sıra konforlu olması da aranan özelliklerden biri. Klasik modern vs. salon koltuk takımlarında birbirinden farklı modeller seçim yapmakta zorlaştırıyor. Genel olarak sade ve şık tasarımlar ön planda bu yıl. Pop art desenli berjerler, köşe koltuk takımları, avangarde modeller sayısız seçenek sunmaktadır. Yatak odası takımları için de geçerli aynı şeyler.

Daha sade ve düz renklerden oluşan takımlarda kullanışlı olması dikkat edilmesi gerekenlerden biri. Eskiden kaba mobilyalar modayken artık zarif ve iç hacminin büyük olması tercih edilen özellikler arasında. Salon koltuk takımları ve yatak odasındaki değişimler genç odası takımlarında da farkını hissettirmeye devam etmektedir. Gösteriş yerini kullanışlı aynı zamanda şık mobilyalara bıraktı. Araba yataklar prenses yatak başlıkları kaydıraklı ranzalar derken çok renkli ve gençlere yakışır oda takımları kullanıcılarını memnun ediyor. Birbirinden farklı modeller arasında göze çarpan genç odası takımlarında daha çok düz renklerin tercih edilip yatak başlıklarıyla nevresim takımıyla ve diğer aksesuarlarla renklendirildiğini görebiliriz. Karmaşıklıktan uzak ve kolay toz tutmayan mobilyalar tercih edilmelidir.

Mobilya seçimi yaparken yaşam alanınızda sürekli kullanacağınızı göz ardı etmeyiniz. Rahat ve göz yormayan bir koltuk takımı ile günün yorgunluğunu atabilmek şık ve kullanışlı bir yatak odası takımı ile odanızda huzurlu hissedebilmek ve modern bir alan oluşturabilmek küçük şeyler gibi görünse de iyi bir mobilya mutluluk vericidir.

 


618 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

MOBİLYADA DEĞİŞİM Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz