web analytics

Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemi

megep

megep, yani Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi, kısaca meslek bazlı eğitim ve öğretim gösterilen kurumların, okulların, daha kalifiye, daha bilgili ve daha yetenekli öğrenciler yetiştirmesi amacıyla hazırlanmış ve modüllerle işlenen bir eğitim, öğretim sistemidir. MEGEP sistemi sayesinde, dersler modüllere ayrılmıştır. Adaletten gazeteciliğe, sağlık hizmetlerinden pazarlamacılığa, tarımla ilgili derslerden büro yönetime kadar, meslek erbablığı ve teknik bilgi isteyen yüzlerce ana alana sahip olan bu sistemde, bu alanların da onlarca alt alanı vardır. Bu alt alanları kendiniz seçerek, kendi istediğiniz programı kendiniz hazırlamaktasınız. Yeteneğinizin ve ilginizin daha yoğun olduğu alanları ve alt konuları seçerek, modülleri alarak bu konularda uzmanlaşabilir ve kendi farkınızı ortaya kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

MEGEP’liler için tek zorluk ders modüllerine ulaşabilmektir. Neyseki hemen hemen bütün alanlara ait bütün derslerin modülleri pdf olarak mevcuttur ve yayınlanmaktadır. Ancak birçok site bu işe el atmsış olmasına rağmen genellikle sahte siteler olarak sadece reklam almaya çalışmaktadırlar. Öğrencileri ve modül arayanları zor bir duruma sokmakta olan bu siteler yerine sizleri sitemize bekliyoruz.

FOET kodları, modül modül dersler ve ana konularla MEGEP ve modüllerine dair her şeyi sitemizden rahatlıkla bulabilirsiniz. Teknik ve meslek resim dersi modüllerinden, ut yapımı dersi modüllerine, pnomatik ve hidrolik sistemleri ders modüllerine kadar ayrıntılı ve tam modüller sizleri beklemektedir.


600 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz