web analytics

Marka Tescil Alma Süreci

Marka Tescil Alma Süreci

Marka sayesinde firmalar kendi alanlarında ürettikleri ürünün kalitesini ortaya koyabilmektedir. Endüstri tarihi süresince toplumların deneme yanılma süreçleri, işletmelerin hangisinin iyi olduğu yönünde bilinçlendirme sağlamıştır. Tüketicilerin bu açıdan ilk dikkat ettikleri husus ise, ürünün markasına bakmaktır. Bu yüzden işletmelerin üretim sürecinin yoğun emeğini markalaşmayla taçlandırması gayet rasyonel bir davranıştır.

Bu nedenle ürünlerin kalitesinin ayırt edici, reklamlarla popüler hale getireceği markalaşma için, marka tescili büyük önem kazanmaktadır. Bununla ilgili marka tescil ofisleri işlevsel bir rol oynamaktadır. 1995’ten sonra çıkan yasa ile firmalar ürünleri marka tescili yaptırarak, ürün kalitelerini yasal koruma altına almaya başlamışlardır.

Marka tescili açısından kalite ve güvencesiyle öne çıkan işletmemiz ise, size bu açıdan tam bir güven ortamı içinde etkili çözümler sunmaktadır. Peki, marka tescili nasıl alınır? Sitemize online olarak 7/24 iletişim kurarak marka tescili işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Sizden istenecek evraklarsa şunlardır: Vergi levhası fotokopisi, (mevcutsa) marka için logo, imza sirküsü fotokopisi ve hiç notere başvurmadan vekaletname. Bunlar tüzel şirketler için geçerlidir.

Şayet şahıs firması olarak başvuracaksanız; kimlik fotokopiniz, şayet varsa marka için logo ve vekaletname gerekmektedir. Bu belgeleri teslim ettikten sonra marka tescili yapılacaktır. Merak edilen bir soru da marka tescil maliyetleri olup, ücretlendirme işlemlere göre farklılaşabilmektedir. Marka ücretlendirmesi; lisans kaydı, unvan değişikliği, rehin işlemi, rüçhan hakkı kaydı, sınıflandırma, WIPO’ya bildirme, ek sınıf ücreti gibi farklı işlemlere göre de belirlenmektedir. Marka tescili işleminiz, doğrudan Türk Patente Enstitüsüne başvurularak halledilecektir.

Tescil süreci ise azami 1 yıl içinde sonuçlanmaktadır. Kabul edildiğinde 10 yıl süreyle marka işletmenize ait olacaktır. Marka tescili işlemleriniz için acilmarkatescili.com ile iletişim kurmanız yeterlidir.


230 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Marka Tescil Alma Süreci Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz