web analytics

Lazer Kesimde Yeni Boyut

lazer kesim

 Lazer Kesimde Yeni Boyut

Lazer 21. yüzyılda kullanım alanı genişlemiş, birçok sektörde kendini göstermeye başlamıştır. Eski bir yöntem olan oksijenle kesime göre çok daha kullanışlı ve kolay olan lazer yöntemi özellikle imalat sanayisinde çok kullanılmaktadır. Üretimin neredeyse tüm kategorilerinde, malzeme işlenmesinde, analiz ve tetkiklerde sıkça lazer yöntemi kullanılmaktadır. Lazer ışını karbondioksit gazına elektrik verilerek ortaya çıkar. Azot ve helyum gazı da eklenerek daha fazla performans ortaya çıkarması sağlanır. Bu işlemlerin sonucunda ortaya çıkan lazer ışınıyla her türlü yapılan kesim işlerine lazer kesim denir.

Lazer kesim sayesinde çok hassas ve ince parçalar zarar görmeden kesilebilmektedir. Kesme işlemleri isteğe göre 2 veya 3 boyutlu olarak da yapılabilmekte, değişik geometrik desenler de eklenebilmektedir. Özel yazılımı sayesinde kesilen parça şekilleri otomatik olarak yapılarak fire vermeden maksimum kazanç ile elde edilmektedir. Tamamen bilgisayar kontrolünde olan bu yöntemde sadece çizim aşaması insan faktörünü barındırmaktadır.

Lazer kesim işlemleri için müşteri odaklı, profesyonel bir firma ile çalışılmalıdır. Yünsel Lazer tüm bu işlemler için müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Uzman kadrosu, son teknoloji ile çalışan makine ve personelleriyle lazer kesime yeni bir boyut getirmeyi amaçlamaktadır. 1975 yılında İstanbul’da hizmete başlayan Yünsel Lazer faaliyetini İstanbul Demirciler Sanayi Sitesi’nde devam ettirmektedir. 1500 m2 üzerine kurulmuş üretim merkezi ile Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi www.yunsellazer.com adresinde mevcuttur.


281 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Lazer Kesimde Yeni Boyut Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz