web analytics

İsviçre’de İş Kurmak Şirket Açmak

isviçerede iş

İsviçre’de İş Kurmak Şirket Açmak

İsviçrede iş kurmak düşüncesinde olan ilgili girişimciler için seçimlerinin ne kadar doğru olabileceğini anlatalım. Mesela, gayri safi yurtiçi hasıla ele alındığında 500 bin kişinin yaşadığı Lüksemburg’un ardından 8 milyondan fazla nüfusuyla ikinci sırada bulunan İsviçre bu konuda bir mucizeye imza atmış durumdadır. Sanayi devi ülkelere göre oldukça az olan 8 milyon gibi bir nüfusla dünyaca üne kazandırdıkları Rolex saatleri, çakıları, çikolataları ve daha birçok sektör ve ürünü düşündüğümüzde apayrı bir başarı unsuru daha görüyoruz. Avrupa’nın çok uzak sayılmayan tarihlerde yaşadığı iki adet Dünya Savaşı’na bakıp, İsviçre’nin 200 yıldır savaşmamış olması da yine mucizevi bir barışçıllık örneği. Bunların yanında Dünya’nın en etkili eğitim tertip ve programlamalarını kullandığı da bir gerçek. Onlarca kantondan oluşan ülkenin vatandaşlarına sağladığı özgürlük ve haklar ultra-demokratik bir güven ortamı oluşturmuş.

İşte böyle bir ülkede yani İsviçre’de iş kurmak gerçekten insanın hayatında yapacağı en mantıklı tercihlerden biri olabilir. Vatandaşlara sağladığı özgürlüklerin yanı sıra girişimcilere de harkulade rahatlıklar sağlayan devlet özellikle vergi konusunda adeta bir cennet vaad ediyor. Çok kültürlü ve çok dilli vatandaşlara sahip olması ve bu yapının eğitim yuvalarında müthiş bir sistemden geçmesi hasebiyle – şirket kurduğunuzu ya da devraldığınızı düşünürsek – çalışan olarak muhattab olacağınız kişiler analitik düşünmeyi ve kritik kararları hızlı alabilmeyi çoktan öğrenmiş ve tecrübe etmiş kişiler olacak.

İsviçre’de iş kurmak size hem sıkı olmayan bir devlet politikası hem de disiplini ve eğitimiyle ibret alınacak kişilerle iş yapma fırsatı vermiş olacak. Bu fırsatlardan yüzde yüz yararlanabilmek için İsviçre’nin yasal düzenini, bürokrasinin nasıl işlediğini çok iyi bilmek gerekir. Eğer bilmiyorsanız tam da bu işleri sizin adınıza yapan danışman firmalarla iş ortaklığı şeklinde anlaşabilir ve formal işlerle onların uğraşmasıyla kendi işinizi büyütme ve geliştirmeye daha çok zaman ve enerji ayırmaya fırsat bulursunuz.  İsviçre’ye özel kantonal bağımsızlık, götürü usulü vergilendirme gibi avantajlı yasal unsurlardan halihazırda bunları kullanarak hizmet vermekte olan deneyimli bir danışman firması yardımıyla, kendi istek ve ihtiyaclarınıza göre yararlanıp yolunuza devam edebilirsiniz.

>> PGS-Investments GmbH – http://pgs-investments.ch/tr/yurtdisinda-sirket-is-kurmak/


407 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

İsviçre’de İş Kurmak Şirket Açmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz