web analytics

Iso belgesi nereden alınır?

iso

İso 9001

Iso belgesi birçok firma tarafından duyulmuş ünlü bir kalite yönetim sistemidir. İso her geçen yıl kendini yenileyip geliştirerek farklı standart belgeleri de ortaya koymuştur. İso 9001 de bunlardan birisidir. ozkandanismanlik.com adresinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz İso 9001′ den kısaca şu şekilde bahsetmek mümkündür: İso 9001 Kalite Yönetim sistemi; müşterinin ihtiyaç ve beklentisini ön planda tutarak, mevzuata uygun bir şekilde müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmayı amaçlar.

Dünyada kabul görmüş olan bu sistem; Kuruluşu organizasyon yapısından başlayarak ele alır ve müşteri memnuniyeti, verilerin analiz süreci, şirket iç denetimi, ürünün doğru ve iyi bir şekilde tasarlanması ve satış ayağına kadar ürünün her adımını kontrol eder. Kısaca bir oto kontrol mekanizması gibidir. Amacı ise var olan hataları ve kusurları yok ederek, yeni oluşabilecek kusurların oluşumunu engellemektir.

İso 9001 Belgesi Faydaları Şunlardır:

1- Müşteri beklenti ve isteklerine önem vererek daha ürünlerin ortaya çıkmasına katkı sağlar.

2- İyi bir planlama yaparak maliyetin azalmasına katkı sağlar.

3- Kaliteli ürün çıkmasına katkı sağladığı için; kalitesiz üründen doğacak her türlü memnuniyetsizliği alt seviyelere indirir.

4- Faaliyet alanında iyi planlama sayesinde sorunların da hızlı bir şekilde çözüme ulaşmasını sağlar.

5- Çalışanlarında faaliyet ve planlamaya katılımı sağlanır.

6- Sürekli iyileştirme sayesinde çalışanlarında profesyonel ve bilgili olmasını sağlar.

7- Kurumun istikrarlı bir şekilde ilerlemesini sağlar.


240 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Iso belgesi nereden alınır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz