web analytics

İnternetten Kız Bulma Tabusu Yıkılıyor

İnternetten Kız Bulma Tabusu Yıkılıyor

                Erkeklerde genellikle iş bulunup yaşta 26 ve üzerine geldiğinde evlilik için isyan bayrakları çekilmeye başlanır. Çünkü bu vakitten sonra geçen her süre aleyhe işlemektedir. Ortalama evlenme yaşı ülkemizde erkekler için 28-29 civarında olsa da son zamanlarda bunun çok mantıklı bir yol olmadığı düşünülmekte ve erken yaşta evlenenlerin sayısı artmaktadır.

Peki evliliğe karar vermekle bir anda evlenilebiliniyor mu ? Tabiki hayır. Çünkü evlilik fikrini kafasına koyanlar öncelikle kendilerine bir aday bulmalıdırlar. Bu adayın bulunması ise ya kişinin annesine kalır, ya da kendisine. Annesini bu işe karıştırmak istemeyenler genellikle kendi arkadaşlarından ya da arkadaşlarının arkadaşları vasıtasıyla tanışacakları kimseler ile mutlu bir yuva kurmayı amaçlar. Ancak ömür boyu sürecek mutlu bir yuvanın temelinin atılmasında kişinin yelpazesinin bu kadar dar olması çok zararlıdır. Böyle bir yol izleyen insanlar kafalarında birçok soru işareti olsa da “Yaş geçiyor artık, yapacak birşey yok” düşüncesiyle neredeyse karşılarına ilk çıkan kızla evlenirler. Bu insanlar internetten kız bulmak gibi alternatif bir yöntemi hiç kullanmayı düşünmemekle ne kadar büyük bir yanlış yaptığının farkında bile değildir.

İnternetten evlilik için güzel bir eş bulmak aslında çok mantıklı bir yöntemdir. Bu sitelerden Ecift.com evlenme çağındaki milyonlarca kişiyi buluşturan çok kaliteli bir platformdur. İnsanların kendi çevrelerindeki 30-40 kişiyle sınırlı kalmayıp tüm Türkiye’den eş adaylarını görebilmesini sağlar. Yani kısacası tüm Türkiye’yi bilgisayar başından üyelerinin ayağına getirerek her bölgeden farklı farklı insan profillerini sıralayarak insanların kendileri için uygun özelliklere sahip olan kişiler ile tanışmasını ve mutlu bir yuva kurmasını sağlar. Ancak toplumumuzdaki bakış açısı internetten kız bulmanın önündeki en büyük engeldir. İnsanlar yıllar sonra “Siz nasıl tanıştınız” sorusu sorulduğunda “İnternetten tanıştık” dememek için internetten uzak duruyorlar. Ancak Eçift sayesinde evlilik yaparak çok mutlu olan binlerce çift bulmak mümkündür. Ve unutulmamalıdır ki bundan yaklaşık 10 sene sonra teknoloji iyice başını alarak gidecek, Eçift ve benzer platformlar evlilik için ideal bir hizmet olarak ön plana çıkacak ve insanların büyük çoğunluğu eşlerini internetten bulacaklardır.


759 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

İnternetten Kız Bulma Tabusu Yıkılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz