web analytics

Firmanızın Markalaşması İçin Tescil İşlemleri Önemlidir

Firmanızın Markalaşması İçin Tescil İşlemleri Önemlidir

Markalaşma çalışmaları, reklamlarla ve tanıtımlarla gerçekleşir. Ancak markanın tescillenmemesi, firma veya daha başka kurumların isimlerinin tescillenmemesi, başkaları tarafından isimlerinizin kullanılmasına neden olur. Bu da yıllarca süren markalaşma çabanızı bitirebilir. Bu nedenle, isim tescillenmesi çok önemlidir. İsimlerin tescillenmesi konusunda size yardımcı olacak olan aracı ofisler ve internet adresleri, sizin adınıza, Türk Patent Enstitüsüne başvurmaktadır.

Türk Patent Enstitüsü, başvuru ücretini aldıktan sonra, uygun gördüğü taktirde, marka tescilini gerçekleştirir. Marka tescilinin gerçekleşmesinden sonra, hesap yenileme ücretini yatırdıktan sonra, 10 yıllık marka tescili hakkını kazanmış olacaksınız. Bu konuda markatescilettirmek.com adresi son derece tecrübelidir.

Sizin adınıza, takip ücreti karşılığında, marka tescil işlemlerinizi takip etmektedir. Bir firma için marka tescil ettirmek çok önemlidir. Bu önemli işlem için, işin uzmanı kişilerle çalışmanız gerekir. İşin uzmanı olan firmalar, marka tescil başvurusu işlemlerinde profesyoneldir. Markanız için marka tescili yaptırmak, hayati önem taşımaktadır. Bu hayati önem taşıyan işi, en iyi takip edenlerle yapmak gerekir.

Türk Patent Enstitüsüne yaptığınız başvuru esnasında, marka tescil ücretleri ortaya çıkmaktadır. İş takibi için aracı ücreti, TPE’ye başvuru ücreti, başvuru onayından sonra hesap yenileme ücreti, ödeyeceğiniz ücretlerdir. Başvuru esnasında size bildirilen ücretler dışında, sürpriz ücretler talep edilmemektedir. Markalaşma faaliyetinin en önemli safhalarından biri olan marka tescil işlemleri, tescilinizin Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmasından sonra, her on yılda bir yenilenmesi gerekir.


210 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Firmanızın Markalaşması İçin Tescil İşlemleri Önemlidir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz