web analytics

BAZI BİLGİLER DÜNYANIZI AYDINLATIR

risale

BAZI BİLGİLER DÜNYANIZI AYDINLATIR

Risale-i Nur Külliyatı risale kitaplarının okunmasının faziletleri hakkında da açıklamalar yapmaktadır. Bu kitapları anlayarak okumak aklınızdaki tüm soruların cevabı demektir. Bu kitapları okudukça doyulmaz bir bilgi ve hizmet sahibi olacaksınız. Ne kadar çok okursanız o kadar çok feyiz alacaksınız. Her kelimesini ihlâsla okuyarak anlamak, sebat etmek, anlamıyorum diyerek yarım bırakmamak gerekir. Okudukça daha çok anlayacak, bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Risale-i Nur Külliyatı ülkemizin, İslam âleminin ve insanlığın manevi sorunlarına ve problemlerine çözüm getirmektedir. Hepimiz belli dönemlerde bunalıma girer, çıkar yok bulamamaktayız. Bu dönemlerde ilk yaptığımız şey rabbimize sığınmaktır. Kuran okuyarak, dualar ederek ruhi bunalımlardan kurtulup huzura erdiğimiz bir gerçektir. Bediüzzam tüm eserlerini neden Türkçe yazdığını risalelerde açıklamaktadır.

Gerçek şu ki kuran tefsiri olan risaleler, tebliğ, zikir, fikir, dua, hakikat kitabı olmasının yanı sıra ilahiyat, mantık, kelam, teşvik-i sanat eserleri olarak imanın esaslarını, Allahın birliği ve varlığını, izah ve ispat eden eserlerdir. Risale-i Nurda hem kalp, hem akıl, hem ruh, hem nefis, tüm hisleri almaktasınız. Yazılan tüm İslami kitaplarda her şeyden önce huzur ve hakikati bulacaksınız. Bu kitaplar her yaşta milyonlarca insan tarafından okunmakta, kırktan fazla yabancı dilde tercüme edilmesi ve birçok üniversitelerde tez olarak hazırlandığı gibi ders olarak okunduğu bilinmektedir. Bediiüzzam’ın eserlerine baktığınız zaman fikirlerinin değişmediği açıkça görülmektedir. Risale-i Nur kitaplarını okuduğunuz zaman tüm gerçekleri anlayabilirsiniz.


572 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

BAZI BİLGİLER DÜNYANIZI AYDINLATIR Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz