web analytics

Aile Birleşimi Vizesi Ve Diğer Vizeler

aile birleşimi

 Aile Birleşimi Vizesi Ve Diğer Vizeler Hakkında Detaylı Bilgiler

 

Zaman zaman sağlık, eğitim, tatil vb amaçlarla ülkemiz dışına seyahat etmek zorunda kalabiliriz. Bu dönemlerde bir yabancı ülkeye giriş yapabilmemiz için elimizde pasaportumuzun olması yeterli olmaz ve pasaportun yanı sıra ziyaret etmek istediğimiz ülkeden de izin almamız gerekir.

 

En genel tanımıyla vize, yurtdışı seyahatlerimizde ilgili ülkenin bizlere vermiş olduğu izin belgesidir. Vizeglobaldata.com çeşitli belgeler ve pasaportumuz ile birlikte 90 günü geçmeyen vize işlemlerinde vize başvuru takip işlemlerimizi yapan aracı bir veri tabanıdır. İdata ise, bu türden bir vize başvurusunun Almanya ve İtalya merkezlisidir.

 

Schengen vizesi en çok merak edilen hususlardan bir diğeridir. Shengen vizesi, bu uygulamaya üye ülkeler arasındaki bahse konu tek bir ülke adına düzenlenmiş vizenizin olması halinde ilk olarak vizesini elinizde bulundurduğunuz ülkeye giriş yapmak şartıyla, diğer üye ülkelere serbestçe seyahat etmenize olanak sağlayan vize çeşididir. Bu noktada tek dikkat etmeniz gereken nokta vizesine sahip olduğunuz ülkenin seyahatinizin ilk durağı olmak zorunda oluşudur.

 

Bir diğer vize çeşidi olan aile birleşim vizesi en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan vizeler arasındadır. Bu vize sayesinde eşler ve çocuklar ailelerinin yanına aile birleşimi vizesi ile kolayca gidebilirler. Ancak aile birleşim vizesi uygulamasından yararlanmak için bazı ülkeler mesela Almanya vizesi için Alman Hükümeti bir takım şartların sağlanmasını şart koşmaktadır. Bu şartları ise Vizeglobaldata ile atlatmak oldukça kolaydır.

 


332 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

Aile Birleşimi Vizesi Ve Diğer Vizeler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz