web analytics

Yeni iPhone 6 satış rekoru kırdı

iphone

Alışılmış iPhone modellerine oranla daha geniş ekrana sahip olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Cuma günü ABD ve İngiltere dahil 10 ülkede piyasaya sürüldü.

ABD merkezli Apple’ın Cuma günü satışa sunduğu yeni nesil akıllı telefonlar iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 3 günde 10 milyon adet sattı ve kendi satış rekorunu kırdı. Apple, geçen sene piyasaya sürdüğü iPhone 5s ve 5c aynı süre üçerisinde 9 milyon adet satmıştı.

Apple Store’un Türkiye sayfasında yer alan bilgiye göre, 26 Eylül’de ülkemizde satıla sunulacak olan 4.7 inç ekrana sahip olan iPhone 6, 2349 TL’den başlayan fiyatlarla, 5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 6 Plus ise, 2649 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Şirket, 12 Eylül’de iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için ön sipariş kabul etmeye başladıktan 24 saat sonra 4 milyon adet ön sipariş almış ve bu alanda başka bir rekorun sahibi olmuştu. Şirketin bir önceki akıllı telefon modelleriden iPhone 5 ilk 24 saatte sadece 2 milyon ön sipariş almıştı.


1162 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

“Yeni iPhone 6 satış rekoru kırdı” yazısı için 1 yorum

  1. Iphone bu saatten sonra hangi versiyonu çıkartırsa çıkartsın çok satılır. Kalitesini bir kere ispatladı bir kere artık herkes kalitesinin farkında. Diğer telefonlardan çok daha hızlı olduğu apaçık ortada.

Yeni iPhone 6 satış rekoru kırdı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz