web analytics

Spotify 8 senede 40 milyon kullanıcıya ulaştı

spotify

2006 yılında İsveç’te kurulan online müzik dinleme platformu Spotify, 8 senede tam 40 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. 40 milyon kullanıcının 10 milyonu ise ücretli abone.

2008 yılından bu yana hak sahiplerine 1 milyar dolardan fazla ödeme yapan Spotify’ın büyümesi ve küresel erişiminin artması, tüm müzik endüstrisi için çok büyük önem taşıyor.

Uygulama; sanatçıların adil bir pay almalarını sağlarken parçaları keşfetmenizi, yönetmenizi ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza da olanak sağlıyor.

Kullanıcıların akıllı telefon, tablet, pc, smart tv gibi ortamlarda uygulamaya giriş yaptıktan sonra kendi müziklerine ve listelerine erişebiliyor.

Apple’ın benzer hizmeti Itunes’un kullanıcılar tarafından karmaşık bulunması buna karşın Spotify’ın kolay kullanılır arayüzü de uygulamanın ön plana çıkmasını kolaylaştırdı.

Spotify’ın 2008 yılında hizmete girmesinden bu yana, kullanıcılar 1.5 milyar çalma listesi oluşturdu. Şirket tarafından Spotify üzerinden her gün toplamda 5 milyondan fazla çalma listesi oluşturulduğu ve güncellendiği açıklandı.


1399 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

“Spotify 8 senede 40 milyon kullanıcıya ulaştı” yazısı için 1 yorum

  1. Seri ilanlar dedi ki:

    Spotify online müzik dinleme platformu olarak Avrupa’da liderliğe oynuyor. Milyonlarca ücretli üyesi ile müzik yapımcılarının telif haklarına saygı duyulmasına önemli ölçüde katkı sağlıyor. Umarım ülkemizde de böyle platformları daha fazla görebiliriz.

Spotify 8 senede 40 milyon kullanıcıya ulaştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz