web analytics

RapidShare Mart Ayında Kapanıyor

rapid

Bir zamanların efsanevi dosya paylaşım servisi RapidShare kapısına kilit vurmaya hazırlanıyor. Merkez İsviçre’nin Baas kentinde bulunan, kullanıcılarına yüksek kapasiteli ve üst düzey olarak dosya paylaşımları için çökmeyen bir sunucu yapısı vaat eden RapidShare 31 Mart 2015 itibariyle kapanıyor.

12 yıllık operasyonunu durduracak olan şirket, bugüne dek telif hakkı ihlali yapan film, müzik veya oyunların da paylaşılma noktası olmuş, belli bir süre sonra bu tarz telif ilintili konular söz konusu olunca önlemleri artırmış ve korsana geçit vermemesi RapidShare’in popülerliğini yitirmesine sebep olmuştu.

RapidShare’in yasal olarak doğru yolu seçmesi elbette şirketin durumunu kötüleştiren tek etmen değil. 2002 yılında kurulan RapidShare’in aldığı son darbe bulut teknolojisinden oldu. Dropbox, Google, Microsoft gibi markaların bu tarafa giriş yapması, WeTransfer gibi popüler rakiplerin gelmesi RapidShare’i gözden düşürdü.

Fiyat politikası olarak bulut servisi veren popüler servisler kadar iddialı olamayan RapidShare’in geçen yıl şirkette gittiği revizyonlar, küçülme ve re-branding de işe yaramamış olacak ki, şirket web sitesine bir not düşerek internet sahnesine veda edeceğini açıkladı. RapidShare, kullanıcılarından verilerini herhangi bir veri kaybı yaşanmaması adına Mart 2015’e kadar yedeklemelerini istedi.


1952 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

“RapidShare Mart Ayında Kapanıyor” yazısı için 9 yorum

 1. SinanUsm dedi ki:

  rapidshare diğer upload sitelerine göre bir kaç senedir baya bi geri kaldı beklediğim birşeydi haber için tşkler admin

 2. marmaris klima dedi ki:

  Vay be. Rapidshare yılların dev firmasının da sonu geliyor demek. Sağolsun çok işimize yarardı ve çok kullanırdık. Çok işimizi görmüştür.

 3. gülce yılmaz dedi ki:

  eskiden çok popüler ve hızlı bir siteydi. yazık oldu

 4. Aslan dedi ki:

  Zaten Zamanı Gelmişti unutalı 3 yıl oldu. Turbo bit onun üstüne geçti

 5. indir dedi ki:

  Efsanenin bitişi. Bir zamanlar piyasanın tek sitesiydi. Günler neleri değiştiriyor.

 6. bir zamanların efsanesiydi ücretsiz çok kez paylaşımlar uploadlar yapıldı sonra söndü gitti. yazık oldu diyemeyeceğim 🙂

 7. Arda eğridere dedi ki:

  zamanın en iyi yükleme sitesiydi şimdi neler oldu be yazık oldu

 8. iskele dedi ki:

  Rapidshare upload sektörünün temel taşıdır. Download linklerinin her sitede sadece rapid olduğu günleri hatırladım şimdi gerçekten güzel günlerdi.

 9. DekoraÇim dedi ki:

  bu sitede bi kapaniyor bir aciliyor ne yapmaya calisiyor anlamadim

RapidShare Mart Ayında Kapanıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz