web analytics

Facebook içerik silme rakamları

facebook

Facebook, 2013 yılının ikinci 6 aylık dönemine ilişkin şeffaflık raporunu açıkladı. Raporda yerel yasalara aykırı olduğu için kaç içeriğin kaldırıldığı da ilk kez belirtildi.

Rapora göre, 2013 yılı Temmuz- Aralık ayları arasında Türkiye’den 2 bin 14 içerik Facebook’tan silindi. Söz konusu paylaşımların silinmesi için Facebook’a Türkiye’den en fazla başvuruyu Bilgi Teknolojileri ve İlletişim Kurumu yaptı. Türkiye’den içeriklerin kaldırılmasına ilişkin yapılan başvurular genellikle Atatürk’e hakaret veya Türk devletini kötülemek gerekçesiyle yapıldı.

Facebook’ta içeriklerin silinmesi konusunda rekor Hindistan’da bulunuyor. Hindistan’dan yapılan başvurular neticesinde 4 bin 765 içerik Facebook’tan kaldırıldı. Hindistan’dan yapılan başvuruların nedenleri arasında dinleri ve devleti aşağılama başta geliyor.


1577 Görüntüleme.

Yazar : ozgurproje

“Facebook içerik silme rakamları” yazısı için 3 yorum

  1. murat dedi ki:

    Facebook aldı başını yürünü… Daha neler görücez bakalım. 🙂

  2. acaba arkadaş silme oranları nedir? yada hiç tanımayanların birbirlerini ekleme oranı

  3. hd film izle dedi ki:

    facebook twitter gibi değil twitterda adamlar kullanıcı ıp lerini müthiş bi gizlilikle saklıyorlar ifade özgürlüğüne önem veriyorlar, facebookun modasıda yavas yavas geçiyor bence 😉 yeni bişeyler bulmak gerek değerli arkadaşlarım 🙂

Facebook içerik silme rakamları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz